Husaria Szczecin

Rok założenia: 2006

Drużyna Husarii Szczecin od wielu lat bierze udział w wielu akcjach społecznych jak i charytatywnych, poniżej wymienionych zostało tylko kilka z nich.


Akcje społeczne Husarii Szczecin:


Schronisko w Dobrej - Akcja miała na celu popularyzacje adopcji zwierząt porzuconych. Zakupiliśmy karmę dla zwierząt i przekazaliśmy na rzecz schroniska w Dobrej. Wzięliśmy udział w festynie zorganizowanym przez schronisko. Obecni byli również m.in. SPR Balltica, Monika Pyrek i inni sportowcy.

Malowanie Szkoły - We współpracy z Fundacją Orange odmalowaliśmy dwie klasy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Słyszących im. Juliana Tuwima w Szczecinie.

Urodziny Radia Szczecin - Jako gość specjalny Radia Szczecin prowadziliśmy rozgrzewkę, oraz bieg na Jasnych Błoniach i po Szczecinie z okazji 70-tych urodzin Radia Szczecin.  

Zdjęcia w schronisku - Wraz ze strażakami z OSP i innymi sportowcami zostaliśmy poproszeni o udział w sesji zdjęciowej ze zwierzętami ze schroniska z Dobrej. Zdjęcia posłużą do zrobienia kalendarza z którego dochód zasili konto schroniska.

Szkoła Pomorzany - Przeprowadziliśmy lekcję WF-u dla 3 klas ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Szczecinie. 

Urząd Marszałkowski  - Warszewo, Mierzyn, Pyrzyce - Akcja pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego pod nazwą "Pomorze Zachodnie w dobrej formie". Akcja polegająca na nauczeniu dzieci z klas podstawowych czym jest zdrowy tryb życia. Oprócz pokazania czym jest futbol amerykański przeprowadzaliśmy również zajęcia wf z dziećmi. Na koniec każdego spotkania dzieci miały zajęcia z naszą dietetyczką Alicją Karpik. W spotkaniu wzięli udział m.in. Radosław Majdan i Tomasz Zimoch. 

Wigilia na onkologii - Jako Mikołaj i jego pomocnicy odwiedziliśmy Klinikę Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej SPSK1 w Szczecinie. Rozdaliśmy przygotowane przez nas prezenty i staraliśmy się umilić czas dzieciom, które z racji zbyt poważnego stanu choroby nie wyszły na Święta do domu.  

Lekcja w ZS2 - Przeprowadziliśmy lekcję wychowawczą w ZS2 w Szczecinie na temat narkotyków i uzależnień. 

Dom Dziecka Police - Pojawiliśmy się na sali sportowej, na której zajęcia mieli podopieczni domu dziecka w Policach. Przeprowadziliśmy różne gry i zabawy. Na koniec był krótki mecz futbolu amerykańskiego razem z dzieciakami zakończony rozdaniem zakupionych przez nas nagród. 

Budy dla TOZu - Razem z naszym Partnerem przygotowaliśmy i oddaliśmy dla TOZu 3 budy dla zwierząt. Wartość bud to ok 3 tyś złotych. 

One Billion Rising - Międzynarodowa akcja przeciwko przemocy wobec kobiet. Byliśmy w Gryfinie i Szczecinie. Kobiety na całym świecie o ustalonej godzinie tańczyły w ustalonej choreografii przeciwko przemocy. 

DKMS - Ogólnopolska akcja DKMSu mająca na celu rejestracje nowych dawców szpiku. Tym razem szukaliśmy dawcy dla 7 letniego Kuby chorego na białaczkę. Byliśmy w 3 galeriach handlowych w Szczecinie (Galaxy, Outlet, Molo). Akcja zakończona pełnym sukcesem, ponieważ dwa tygodnie później udało się znaleźć dawcę